Tipy na výlety El Hierro | Zajímavosti El Hierro

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na El Hierro


Narozdíl od Tenerife, Gran Canaria nebo Fuerteventura, na El Hierro nepřijíždí davy turistů za účelem relaxace na pláži, proto zde v podstatě každá aktivita je výletem. Dovolte nám tedy vás seznámit s nejzajímavějšími místy na ostrově, která jako návštěvníci nemůžete minout. Směrem na údolí El Golfo můžete zastavit u jednoho z nejnavštěvovanějších míst ostrova. Jde o Pozo de la Salud, studnu zdraví, což je minerální pramen, s léčivými účinky. K výkopu této studny vedl nedostatek sladké vody na ostrově a právě její blahodárnost ji brzy proslavila. Nedaleko západního pobřeží se nachází ekomuzeum, kde najdete poměrně zachovalé domy původních obyvatel ostrova i domy prvních osadníků. Archeologické pozůstatky byly odhaleny pro veřejnost a návštěvníci tak mají jedinečnou možnost spatřit, jak se na ostrově žilo před staletími. 

          

Foto 1 - cuartodiver, Foto 2 - Cesar Reñones Dominguez, Foto 3 - Mario Trifuoggi

Hned za ekomuzeem se nachází zotavovací stanice pro obří endemické ještěrky El Hierro. Jde o nejlepší místo, kde se můžete dozvědět vše o životě těchto vzácných tvorů v jejich přirozeném prostředí. Pro krásné výhledy můžete navštívit Mirador de Isora, což je vyhlídkové místo nad prohlubní Las Playas. Symbolem ostrova je posvátný strom El Garoé. Jde o strom rodu ocotea foetens, který roste na několika málo místech na světě. Je přezdívaný také dešťový strom ostrova Hierro a to proto, že ho původní obyvatelé využívali jako zásobárnu sladké vody. Strom kondenzoval vodu z pasátů a ta byla zadržována v nádržích. 

Vybrané zájezdy na Kanárské ostrovy

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kanárské ostrovy!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje