Tenerife | Dovolená Tenerife

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Tenerife


+
 PRO

+ kvalitní pláže a bohatý noční život, dobré možnosti vodních sportů včetně surfování a potápění
+ velký výběr zájezdů od českých CK, výtečné přímé dopravní spojení s ČR v případě individuálních cest
+ celeročně příjemné teploty vhodné pro pobytovou i poznávací dovolenou (stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech)

- PROTI
- velmi velké množství turistů především z Německa a Velké Británie, menší šance na klidnou dovolenou
- rozvinutý cestovní ruch se spoustou hotelů, které ruší přirozený ráz krajiny
- podle některých turistů je narozdíl od ostatních šesti sousedů ostrov příliš komercializován a občas i hlučný

Úvodem o Tenerife


Tenerife je prozaicky řečeno králem, nekorunovaným králem Kanárského souostroví. Ostrov je sídlem vlády i centrem vzdělání. Tenerife láká turisty na krásné pláže a možnost aktivního trávení dovolené. Jedná se s rozlohou 2 034 kilometrů čtverečních o největší ostrov z Kanárského souostroví. Leží stejně jako jeho kolegové v severní části Atlantského oceánu, zhruba mezi Gran Canaria a La Gomera, ve střední části souostroví. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že tvar ostrova je víceméně hrbolatý trojúhelník po obvodu měřící 269 km. Na ostrově žije okolo 850 000 obyvatel. Hlavním městem Tenerifé je Santa Cruz de Tenerife a ostrov patří do stejnojmenné provincie.

          

Původním etnikem byl kmen Guančů, který zde poklidně a šťastně žil celá staletí i bez deviz plynoucích z dnešního rozvinutého cestovního ruchu. Těm časům však již odzvonilo. Tenerife, v etymologickém překladu „Bílá Hora“, je jedním nejvýznamnějších turistických center Španělska a příjmy z cestovního ruchu živí většinu obyvatel ostrova. Nejdůležitějším přístavem je hlavní město Santa Cruz de Tenerife, které je zároveň druhým největším městem celého souostroví, jedním ze dvou hlavních měst ostrovů a sídlem vlády. Ostrov je také centrem vzdělání, jelikož se zde nachází Univerzita La Laguna založená roku 1792. Nachází se zde nejvyšší hora nejen Kanárských ostrovů, ale i celého Španělského království, Pico de Teide s nadmořskou výško 3 717 metrů. Tenerife se pyšně předvádí svou nejkrásnější pláží Las Teresitas, kam byl dovezen písek z pevniny, konkrétně z místa nejpovolanějšího – africké Sahary. Na poli zábavy hraje prim bujarý festival, který je druhým největším na světě, hned po tom v Riu. Roste zde také nejstarší dračí strom. Starý více než tisíc let. Tenerife má být na co pyšné, a on také je.

Vybrané zájezdy Tenerife

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje