Tipy na výlety Lanzarote | Zajímavosti Lanzarote

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Zajímavá místa na Lanzarote


Na Lanzarote je toho k vidění mnoho, ale naštěstí je vše v dosahu téměř odkudkoliv. Není tedy problém podnikat z letovisek výlety, ať už s pomocí cestovní kanceláře nebo na vlastní pěst. Jaké středisko tedy zvolit pro pobyt? Zde nabízíme přehled a stručný popis. Nejluxusnější letovisko na ostrově je Costa Teguise. Lokalita pro náročné nesoucí punc kvality a vysokého standardu i proto, že zde má své honosné sídlo španělská královská rodina. V Costa Teguise se vše podřizuje pohodlí a spokojenosti rozmazlených turistů. Jen se to tu hemží pětihvězdičkovými hotely, oblast disponuje pěti plážemi, kde lze praktikovat rozmanité vodní sporty. Úžasným zážitkem je potápění v průzračných vodách kolem ostrova. Nejpopulárnější letovisko na Lanzarote je potom Puerto del Carmen - více než polovina turistů, jež ostrov navštíví, skončí zde. Jde o typické turistické centrum vybudované „na zelené louce“ – ještě před 40 lety tu byla nedotčená příroda. V 70. letech zda ale pod taktovkou turistického boomu vyrostla celá plejáda hotelů, restaurací a vybavených pláží. Není divu, Puerto del Carmen je obklopeno jemně písečnými břehy, které se táhnou téměř až k letišti, takže Vás pláže budou provázet doslova po celou dobu pobytu. Pobřežní promenáda zvaná Avenida de las Playa se pyšní stovkami restaurací, barů, obchodních center, krámků, kaváren i cukráren.

          

Diskotékám vévodí podnik Paradise. Zajímavým místem je Puerto Calero, jak už název napovídá, jedná se o přístav - a ne ledajaký. Puerto Calero je luxusní jachetní přístav o kapacitě 200 jachet a jiných lodí. Koncentrují se zde bohatí byznysmeni z pevniny i ze zahraničí. Puerto Calero funguje též jako klasické letovisko se vším komfortem, jež nabízí svým návštěvníkům. Dalším místem, které rozhodně musíte navštívit, je národní park Timanfaya. Ten je názornou demonstrací vulkanické historie ostrova. Park leží na jihozápadě ostrova v horském masívu Montañas del Fuego, pod nímž sopka dřímá. K vidění jsou gejzíry, horký písek či další pozůstatky vulkanické činnosti. Rarita celých Kanárských ostrovů je jeskyně Jameos del Agua, která je sopečného původu a táhne se v délce několika kilometrů (v podstatě jde o několik jeskyní za sebou). V systému jeskyní nechybí akustická místnost užívaná jako koncertní sál, kde vystupují hvězdy hudebního nebe.

Vybrané zájezdy Lanzarote

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kanárské ostrovy!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje