Lanzarote | Dovolená Lanzarote

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Lanzarote


+
 PRO

+ destinace vhodná pro rodiny s dětmi i náročnější klientelu, výborné pláže i potápění
dobrá dostupnost s jedním přestupem z ČR při individuálních cestách, přímé lety z německých letišť
+ celeročně příjemné teploty vhodné pro pobytovou i poznávací dovolenou (stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech)

- PROTI
- vulkanická krajina s malým množstvím zeleně, která nemusí každému vyhovovat
- horší vyžití z pohledu nočního života

Úvodem o Lanzarote


Dobře známý člen „kanárské rodiny“, vulkanický Lanzarote leží nejseverněji a patří k větším ostrovům v rámci souostroví. Lanzarote je známý jako klidný a romantický kout s pozoruhodnou krajinou. K vidění je zde mnoho kráterů a sopek, národní park Timanfaya nebo pohoří Montana del Fuego, jih a východ ostrova je potom poset nádhernými bílými plážemi. Ostrov Lanzarote o rozloze 845 kilometrů čtverečních se nachází na severovýchodě souostroví. Je čtvrtým největším ostrovem se 140 000 obyvateli a hlavním městem Arrecife.

          

Většina povrchu Lanzarote je pokryta pouští
, která je zabarvena do červeno-hněda. Lanzarote je sopečného původu, a tak se budete hojně setkávat s různými ztuhlými pozůstatky sopečného běsnění. Krajina tak trochu připomíná povrch Marsu. S vegetací to není slavné, jelikož je Lanzarote sužován nedostatkem vláhy. Daří se zde pouze drobný rostlinkám a hlavně lišejníkům, které se musely adaptovat na místní suché klima, a tak některé zmutovaly a jsou dnes endemické. Velká část ostrova je chráněna jako přírodní rezervace. Zvířat zde mnoho neuvidíte, Evropané sem zavezli králíky, kteří se zde hojně rozmnožili. Naložený králík je dnes národním jídlem. Lanzarote byl v rámci souostroví obydlen jako první. Již 1000 let před Kristem v těchto místech přistály lodě zdatných námořníků fénického původu. Zmínky o ostrově nalezneme i v dílech římských filozofů a válečníků. Krom cizích mocností nad ostrovem pevnou rukou také vládly vulkány, jichž tu je přes stovku. Ty ostatně přivedly ostrov na svět a erupce, lávové proudy hřměly celým 18. a 19. stoletím. V současné době jsou sopky v klidu, ale stopy historie jsou nesmazatelně otisknuty do současné podoby ostrova, kdy třetina území je pokryta lávou.

Vybrané zájezdy Lanzarote

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje