Dovolená Kanárské ostrovy | Dovolená na Kanárských ostrovech

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
         

Dovolená na Kanárských ostrovech

 

Las Islas Canarias jsou tak oblíbené nejen pro svou praktičnost (dostupnost, krátký let, levnější než Karibik, celoroční sezóna), ale také pro svou rozmanitost. Jsou zde památky, fascinující příroda, nádherné pláže, deštné lesy, vysoké hory, písečné přesypy, měsíční krajina stejně jako bujná vegetace nebo pulsující letoviska či správní střediska jednotlivých ostrovů. Dovolená na Kanárských ostrovech se dá trávit opravdu různě a záleží jen na Vás, co si vyberete. Každý ze sedmi ostrovů je trochu jiný a na souostroví se setkáte také s různými vegetačními pásy. Nachází se zde čtyři přírodní rezervace (z celkového počtu sedmi na území celého Španělska), což je už samo o sobě hodně vypovídající o místních přírodních krásách. Každý z Kanárských ostrovů je něčím specifický a na každý z nich jezdí lidé hledat něco jiného. Milovníci nočního života míří na Gran Canarii, obdivovatelé sopek na Lanzarote a cestovatelé a fanoušci Thora Heyerdala na Tenerife. Nekonečné pláže a horké slunce si lidé nejvíc vychutnají na Fuerteventuře a milovníci přírody a cyklistiky ocení krásy La Palmy a La Gomery.

Zájezdy Kanárské ostrovy - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kanárské ostrovy!


 
 

Doprava na Kanárských ostrovech

 

Základem, jak souostroví poznat, je odhodlat se a vycestovat. Možností se nabízí celá řada. Dopravní infrastruktura je odpovídající důležitosti cestovního ruchu pro zemi. Každý ostrov má své letiště, aby se zhýčkaní turisté nemuseli trmácet z ostrova na ostrov. Pravda, někteří to naopak vyhledávají. Přiletí na jeden ostrov a chtějí jich vidět více. Mezi ostrovy funguje trajektová doprava, stejně jako je možné letět s domácí leteckou společností Canarias Airlines. Spoje jsou časté a trvají v rozmezí desítek minut až po hodinu a něco málo při nejdelším letu z Lanzarote na La Palmu. Menší ostrovy mají spojení pouze s hlavními ostrovy (například La Gomera má přímé spojení pouze s  Gran Canaria a s Tenerife, jež je jakýmsi dopravnímu uzlem), ale není problém lety nebo trajektové spoje kombinovat.

Na ostrovech je také hustá síť autobusové dopravy a taxi je bez problémů. Populární je pronájem vozu, protože autobusy nezajíždí všude, především se auto vyplatí, když přijdete ve více lidech a chcete navštěvovat národní parky a vnitrozemí ostrovů. Zapůjčení vozu by Vás nemělo zruinovat, protože ceny benzínu jsou nižší než v Evropě. Kanárské ostrovy jsou dutyfree (bezcelní zóna).

Ubytování na Kanárských ostrovech

 

Ubytovací možnosti jsou nepřeberné. Ostrovy žijí turistickým ruchem a jsou přímo přeplněné nejrůznějšími ubytovacími kapacitami. Hotely, apartmány, studia, aparthotely, penziony, prostě nač si vzpomenete. Občas se stává, že „přecpanost“, přelidněnost a zástavba každého volného místečka je právě tím, nač si turisté stěžují. Ale málo platné, Kanáry jsou o turizmu a pokud sem zamíříte musíte se připravit na to, že kromě fascinujících vulkánů, košatých a elegantních palem, černých pláží, subtropické vegetace a zvířeny budete na každém kroku v kontaktu s výdobytky a následky kvetoucí turistiky.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje