El Hierro | Dovolená El Hierro

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti El Hierro


+
 PRO

+ ideální místo pro aktivní dovolenou, pěší turistiku a cykloturistiku
+ krásná nedotčená a zachovalá příroda bez rušivých prvků
+ nejde o typickou turistickou destinaci, velmi málo turistů a největší klid ze všech ostrovů soustroví

- PROTI
- velmi malý nebo žádný výběr zájezdů od českých CK, často nutnost individuální cesty
- vyšší ceny zájezdů, případně dopravy a ubytování na ostrově; složitější doprava z České republiky, nutnost přestupů
- nejde o destinaci pro pobytovou dovolenou, nenachází se zde písčité pláže a velké hotelové resorty

Úvodem o El Hierro


El Hierro je s rozlohou 270 kilometrů čtverečních nejmenším ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Jde o nejzápadnější i nejjižnější místo tohoto souostroví a zároveň nejzápadnější i nejjižnější místo celého Španělska. Ostrov, který je pro své výjimečné přírodní krásy Biosferickou rezervací UNESCO, nabízí návštěvníkům nádherná přírodní koupaliště a křišťálově čistou vodu jako stvořenou pro plavání i potápění. Kromě toho také velké zalesněné plochy ve vnitrozemí. Ostrov El Hierro je známý svou diverzitou a kontrasty jsou patrné zejména ve zdejší krajině. Uvidíte zde úrodné pole i louky, borovicové lesy, subtropickou vegetaci i fascinující vulkanické oblasti. Právě El Hierro má největší koncetraci sopek ze všech ostrovů tohoto soustroví, napočítali byste jich zde více než 800, některé z nich vás ohromí svou krásou a velikostí. I přes tento úctyhodný počet zde byla v historii zaznamenána pouze jedna erupce, v roce 1793 vybuchla sopka Volcan de Lomo Negro.

          

Foto 1 - cuartodiver, Foto 2 - Cesar Reñones Dominguez, Foto 3 - Mario Trifuoggi

El Hierro má téměř 100 km drsného pobřeží s útesy, zátoky i laguny. Mnozí právě tento ostrov volí pro skvělé možnosti aktivní dovolené a létají sem zkusit paragliding, horskou cyklistiku, surfování, turistiku i další aktivity. Hlavní město ostrova se nazývá Valverde, žije zde přibližně polovina obyvatel ostrova, a zdejší letiště nabízí denní lety na ostrovy Tenerife i Gran Canaria. Na ostrově žije pouze 10 tisíc obyvatel, což je podobné jako v Čáslavi nebo Litovli. Nejvyšší bod ostrova leží přibližně ve středu ostrova ve výšce 1 501 metrů nad mořem. Můžete zde vidět i několik endemických druhů, z nichž nejznámější je pravděpodobně ještěrka hierro. I když je El Hierro stejně jako sousedé ostrovem, který těží z cestovního ruchu, najdete zde spíše menší rodinné hotely a penziony, protože stavba je zde poměrně přísně regulována. Zachovává si tak o něco tradičnější vzhled než zbylých šest ostrovů.

Vybrané zájezdy Kanárské ostrovy

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje