Počasí Tenerife | Teploty Tenerife

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Počasí na Tenerife


Věčně jarně naladěný ostrov Tenerife je z klimatologického hlediska jednou z nejlepších voleb. Na ostrově nebývají úmorná vedra, ale na druhou stranu je klima stabilní a příjemné. Umožňuje kombinovat výlety do přírody s plážovými radovánkami. Sever ostrova je trochu chladnější a deštivější a o to zelenější. Naopak na jihu panuje sušší klima a právě tady nalezneme nejvyšší horu Pico de Teide.

          

Zajímavostí na Tenerife jsou místní mraky. Stává se, že se občas slunce schová za nevraživě vyhlížející mraky, což však neznamená, že dále neopaluje. Počasí v horách, které jsou oblíbeným cílem aktivních turistů, je už více nevyzpytatelné. Na výlet do hor je vhodné se vydat v jarních či podzimních měsících. Tak či onak se s nějakou tou přeháňkou asi setkáte, ve vyšších oblastech může jít i o přeháňky sněhové, na což se dobře připravte a vybavte. Obecně lze konstatovat, že počasí je bez dramatických výkyvů, atlantské větry zajišťují dostatek vlhkosti a sněhová hranice začíná kdesi kolem 1200-1300 metrů nad mořem.

Průměrné teploty Tenerife

 

Zdroj: holidaycheck.com

Vybrané zájezdy Tenerife

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje