Tipy na výlety Gran Canaria | Zajímavosti Gran Canaria

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Gran Canaria


Gran Canaria nabízí řadu nádherných míst, která lákají každoročně stovky turistů. Pokud se na ostrov vypravíte, určitě nesmíte vynechat kráter Bandama, kde se můžete kochat nádherným výhledem. Přírodní krásy můžete obdivovat také v subtropickém parku Palmitos, který se nachází 10 km od města Maspalomas. Park je domovem řady druhů papoušků a dalšího exotického ptactva, naleznete zde motýlí farmu, expozici orchidejí, botanicko-zoologickou zahradu, akvárium a kaktusovou zahradu. Tematický park Sioux city je zaměřen na období divokého západu, zábavní park nabízí western show, kankánové tanečnice nebo vrhače nožů. Tento výlet je vhodný pro mladší generace, stejně jako další dva parky (Aquasur a Vodní park Atlantida), kde si ale užijí spoustu legrace i starší návštěvníci.

          

Milovníkům památek doporučujeme navštívit hlavní město Las Palmas, zejména dům Kryštofa Kolumba, katedrálu nebo historickou část města. Za návštěvu stojí i přístav, kde si můžete najmout loď a pokochat se pohledem na město z mořských vln. Zájemci o rybolov si mohou pronajmout loď na mořské rybaření, vody kolem ostrova jsou velmi bohaté na ryby všech možných druhů. V Las Palmas jsou rozsáhlé nákupní zóny, kde můžete nakoupit vše, na co si vzpomenete. Dejte si pozor na tzv. naháněče, kteří stojí před obchody nebo restauracemi a snaží se Vás přesvědčit, že jejich obchod je nejlepší. Vždy si každý obchod dobře promyslete, elektronika se zde dá pořídit levněji než u nás, ale často bývá cena na úkor kvality. Na trzích, které jsou pořádány v každém větším městě, nakoupíte levně oblečení i jiné suvenýry. Nebojte se smlouvat, na trzích je to běžnou praxí, stejně jako v některých kamenných obchodech. Pro místní obyvatele je to zvyk a budou se cítit uražení, pokud nebudete chtít smlouvat. Každoročně se na ostrově pořádá karneval v období Velikonoc a je stejně nespoutaný jako slavné karnevaly v Rio de Janeiru. Pokud nestihnete karneval, můžete se dobře pobavit v místních barech nebo na diskotékách. Nezapomeňte ochutnat domácí speciality, směs ryb, rýže, kukuřice a speciální šunky Jamón Serrano Vás zajisté očaruje.

Vybrané zájezdy Gran Canaria

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd na Kanárské ostrovy!


Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje