Mapa Kanárské ostrovy | Geografie Kanárských ostrovů

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
         
 
 

Geografie Kanárských ostrovů

 

Kanárské ostrovy, neboli oficiálně Comunidad Autónoma de Canarias, je souostroví čítající sedm hlavních ostrovů a několik dalších menších ostrůvků sopečného původu v Atlantském oceánu.

Kanárské ostrovy se rozprostírají asi sto kilometrů od africké pevniny, konkrétně od pobřeží, o něž se hádá Maroko se Západní Saharou. Co se týče metropole souostroví, je docela proměnlivá. Střídavě se o tuto výsadu dělí města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Jelikož se v zemi doposud neetablovalo stabilní hlavní město, tak jsou určena tzv. legislativní období, jež mají přiřazeno, kde bude předseda autonomní vlády a kde bude vicepremiér (jinými slovy mají to na střídačku) a v následujícím období si sídla zase pokojně vymění. Největším městem souostroví je Las Palmas de Gran Canaria.

Kanárské ostrovy v severním Atlantiku mají rozlohu 7 447 kilometrů čtverečních, pro zajímavost jedná se o 1,5 % rozlohy Španělska. Žije zde něco přes dva miliony obyvatel a od února 1983 má souostroví autonomní statut. Administrativně je rozděleno na dvě provincie: Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Každý z ostrovů je pod taktovkou regionální mini-vlády nazývané cabildo insular a v hierarchii EU tvoří každý ze sedmi ostrovů samostatnou jednotku NUTS 3 (ekvivalent našich krajů).

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje