La Gomera | Dovolená La Gomera

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti La Gomera


+
 PRO

+ ideální místo pro aktivní dovolenou, pěší turistiku a cykloturistiku
+ nádherná příroda, výjimečné scenérie a výhledy
+ o mnoho méně turistů než na větších sousedních ostrovech na východě, klidnější romantická dovolená

- PROTI
- velmi malý nebo žádný výběr zájezdů od českých CK, často nutnost individuální cesty
- vyšší ceny zájezdů, případně dopravy a ubytování na ostrově; složitější doprava z České republiky, nutnost přestupů
- nejde o destinaci pro pobytovou dovolenou, nenachází se zde písčité pláže a velké hotelové resorty

Úvodem o La Gomeře


Slavná zastávka na cestě do Nového světa, to je La Gomera. Kryštof Kolumbus se zde v roce 1492 zastavil, ještě předtím než se vrhl na objevení západní cesty do Indie. Místo Indie objevil Ameriku, ale La Gomoře jeho slavné stopy už nikdo neodpáře. Miniaturní ostrůvek kruhového tvaru vznikl sopečnou erupcí, jako ostatně všechny ostrovy Kanárského souostroví. La Gomera měří 370 kilometrů čtverečních a je druhým nejmenším Kanárským ostrovem. Ostrov v minulosti zabíral mnohem větší plochu, ale vinou eroze se smrštil na méně než polovinu své původní velikosti. Velkou raritou je počet místních palem. Roste jich tu na 100 000 (polovinu tvoří palmy kanárské a druhou polovinu palmy africké) a tyto palmy jsou hojně využívány k produkci palmového medu a palmového oleje. Palem tu zcela jistě vegetuje více než místních domorodých obyvatel, jichž je pouhých třicet tisíc.

          

Původní obyvatelstvo ostrova se místo dnešní všude znějící španělštiny domlouvalo pískotem. Ano, dočista jednouché. Prostě na sebe rytmicky pískali a tato tradice se dodnes dochovala. Výhodou je neuvěřitelný doslech, a to až na čtyři kilometry. Administrativně se La Gomera dělí na šest oblastí a patří do provincie Santa Cruz de Tenerife. Metropolí ostrova je San Sebastian, což je zároveň ten samý přístav, kde kdysi přistál Kryštof Kolumbus. Nejznámějšími starobylými vesničkami, hodnými návštěvy jsou Arure, Chipude, Valle Gran Rey, Agulo. La Gomera je stručně řečeno okouzlující ostrůvek, jemuž dominuje statné pohoří Alto de Garajonay, obklopeno divokou vegetací, skálami, mořem i mechem. Je to ideální destinace pro romantickou dovolenou.

Vybrané zájezdy La Gomera

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje