Fuerteventura | Dovolená Fuerteventura

kanarske-ostrovy-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Fuerteventura


+
 PRO

+ množství krásných pláží s jemným pískem a dobrým zázemím
+ dobrá dostupnost s jedním přestupem z ČR při individuálních cestách, přímé lety z německých letišť
+ celeročně příjemné teploty vhodné pro pobytovou i poznávací dovolenou (stejně jako na ostatních Kanárských ostrovech)

- PROTI
- na některých místech je ostrov pod velkým náporem cestovního ruchu s množstvím turistů
- chybí dechberoucí scenérie, kterou nabídnou ostatní ostrovy tohoto soustroví

Úvodem o Fuerteventuře


„Fuerte“ jako síla a „ventura“ čili dobrodružství – už název naznačuje, že pobyt na tomto z Kanárských ostrovů nebude fádní dovolenou. Divokou a větrnou Fuerteventuru se podařilo zkrotit dostatečně na to, aby poskytovala veškerý komfort pro náročnější turisty, a přesto ne tolik, abychom v jejím lůně nemohli nacházet svět pro Středoevropana vskutku exotický. Fuerteventura se stala prázdninovým cílem jako poslední z Kanárských ostrovů, což se dodnes odráží v její malebnosti a sympatické ospalosti. Dochovala se panenská krajina, čisté moře a nespočet nádherných míst ke koupání. Pouštní duny přetínané sopečnými vyvřelinami pak dávají Fuerteventuře i druhou, drsně romantickou tvář, kterou je málokdy možno spatřit tak blízko turistickému ráji.

          

Mohutný vulkán ostrov vymodeloval spíše do délky (jedná se o nejdelší ostrov souostroví) a co do velikosti Fuerteventura okupuje druhou příčku hned po Tenerife. Na rozloze 1 660 km čtverečních žije přibližně 90 tisíc obyvatel, které živí kromě dominantní turistiky také rybolov. Z turistického hlediska velmi příjemným prosperujícím odvětvím je zde i produkce místního kozího sýra. Pasáky koz ostatně mnohde na ostrově spatříte. Fuerteventura leží jen 100 km od afrického pobřeží a jejími sousedy jsou na severovýchodě Lanzarote a na jihozápadě Gran Canaria. Náleží jí také malý ostrůvek Lobos. Nejvyšším bodem je Pico de la Zarza (807 m n. m.) a metropolí Puerto del Rosario (dříve známé jako Puerto de Cabras). Scenérii Fuerteventury vévodí poušť přerušovaná sopečnými vyvřelinami, které formují bizarní sestavy a uskupení. Na pobřeží dlouhém bezmála 140 kilometrů naleznou vyznavači kultu slunce, opalování a koupání více než 150 přírodních pláží.

Vybrané zájezdy Fuerteventura

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje